• bebek ısırmak

  17.
  tadına bakmaktır.
  ... bado
 • transit ticaret

  6.
  at binenin kılıç kuşananın atasözünün ticaret hayatındaki karşılığıdır. kimi adamlar işi bilir. a ülkesinden malı alır b ülkesine satar birde burdan para kazanır.
  ... bado
 • yazarların şu an dinlediği şarkılar

  44399.
  https://www.youtube.com/watch?v=K7z3590-Mt0+

  gece gece valla yorulmuşum yav.
  ... bado
 • modern çağın hastalığı

  13.
  bencillik.
  ... bado
 • aynı anda 2 kızı birden sevme

  2.
  bir adamın iki kızı da olabilir. neden sevmek deyince farklı anlaşılsın ki. bir baba ve 2 kızı olabilir. hatta 3 kızı bile olabilir ve bu 3 kızını da çok sevebilir.
  ... bado
 • konya da evli kadına tecavüz edilmesi

  20.
  bakın bakalım yüzünde tırnak izi varmı zira bu tarz tecavüz haberlerinin%80'i iftira çıkıyor biliyorsunuz. karını bırak beni al diyen tipler istediklerini alamadıklarında tecavüz diye suçlama yapıyorlar. yahu bir kadın. 22 yaşında bir kadın hiçbir şey yapamasa adamın yüzünü tırmalar.

  bakın haberdeki enteresanlıklara.

  motosikletle gitmişler sonra adam kadına saldırmış.

  kadın soyunmazsa adam kıyafetleri zor çıkartır. yırtması gerekir.
  yüzünü yumruklamış. darp etmiş. peki kadın o akşam kendi imkanlarıyla eve geldiğinde kimse bişi dememiş mi ? tecavüz olsa kıyafetler yırtık, üstü başı dağınık ve darp izleri olur. kız anası babasıyla yaşıyormuş anası babası ne oldu kızım dememiş mi ?

  hikayede çok fazla açık var. hakim bunları araştırmadan karar vermeyecek tabiki. ancak yine bir pozitif ayrımcılık. kadının beyanı üzerine adam tutuklu yargılanacak. iftira dahi olsa çamur at sonra adam 2 sene sürünsün.

  haberin metni için
  https://www.cnnturk.com/t...daga-kacirip-tecavuz-etti
  4 -1 ... bado
 • sanayide sendika terörü

  1.
  ülkemizin başındaki en beter illetlerden biridir. sendikalar görevlerini unutmuş sadece para kazanma maksadı güder hale gelmişlerdir. türkiye'de sendika olan fabrikaların neredeyse tamamında saçma sapan şeylerle karşılaşılır.

  bildiğim bir örnek vereceğim bir fabrika düşünün günlük ortalama personel firesi %8 yani 150 kişinin çalıştığı bir fabrikada her gün ortalama 12 kişi hasta, işi var vs gibi sebeplerle işe gelmiyor. sendikanın anlaşmalı doktorları işçilere saçma sapan istirahatler yazıyor. grip diye 1 hafta izin alan personeller var. bunları hiç düşünen var mı ? ülkenin kalkınmasını düşünen var mı ? sendikanın tek düşüncesi aldıkları para. yazık günahtır. sendika başkanları lüks arabalarda gezerken. dünya kadar maaşlar alırken işvereni sendika teröründen koruyan hiçbir şey yok.
  -6 ... bado
 • bu saatte üşenmeyip sucuklu menemen yapmak

  20.
  başlıkta zaman belirtilmediği için başlığın okunduğu saate göre mantıklı hale gelebilir. mesela şuan 06:20 ancak 2 saat sonra 08:20'de çok mantıklı bir hale gelir. hem insan niye üşensin ?
  -1 ... bado
 • geceye bir gerçek bırak

  603.
  insan pes etmesi gereken anı öğrendiğinde kazanmaya başlamıştır.
  2 ... bado
 • onun gibisi 40 yılda bir gelir diyebileceğin yazar

  25.
  (bkz: bado)
  ... bado
 • yeni mezun mühendis maaşı

  8.
  2200-3000 arasıdır. ancak torpille gidip bilmem ne şirketinde işe girerseniz orası ayrı.
  ha birde bu bahsettiğim rakamlar anadoludan ortalama bir üniversitelerden mezun olmuş yabancı dili olmayan kişiler için geçerlidir.
  yani mühendislerin %80'ini kapsar. gidip yıldız'dan makine mühendisi olup ok iyi düzeyde ingilizce bilirseniz tabiki'de 2200 tl olmayacaktır.
  3 -1 ... bado
 • ryanair

  44.
  gereksiz her şeyi ortadan kaldırmış olan havayolu şirketidir. 04.09.2018 (polonya) - Burgas(Bulgaristan) seferini kullandım. bagajınızı yanınıza alıyor uçağa binerken uçağın altına kendiniz veriyorsunuz. Check in yaparken bilet bastırmıyorlar. barkodu telefondan okutuyorsunuz. online check in yapıyorsunuz. dolayısıyla ucuza uçuyorsunuz. düşünün warşova'dan istanbul'a aynı gün için biley almaya çalışında 5000 tl bilet bulurken 63,8 dolara bilet alıyorsunuz. burgaz'dan da istanbul'a otobüs 130 tl. daha ne olsun.

  bu firma uçakla seyahat etmenin temelini anlamış ve buna göre hareket ediyor.
  uçakla seyahat etmek olayının özü seyahat etmektir. mesele bir yerden bir yere gitmektir. siz otogarda bavullarınızı konveyör bantlar üzerinden mi teslim edip alıyorsunuz ? adamlarda bu şekilde bir mantıkla yola çıkarak işin özüne yani seyahat etmeye odaklanmış. gereksiz tüm masrafları ortadan kaldırmış. yahu zaten uzun uçuşlar yok. 2-4 saatlik uçuşlar için özel yemek servisi uçakta 5-8 hostes ne gerek var. yani uçağa körükten binmişim ya da merdiven çıkmışım ne farkeder.

  sonuç olarak uçak bir amaç değil araçtır. otobüs gibi. yani uçakla uçmak için ne diye gereksiz masraf edelim. thy'nin yemeğini yiyeceğim diye o parayı vermeye gerek var mı ? neymiş hostes özel olarak yemek getirmiş. ulan sırbistan uçuşu 1 saat 40 dk falan sürüyor. 500 t ile topkapıdan tuzlaya yolculuk 3 saat sürüyor kimse de o otobüste açlıktan ölmedi. ne gerek var 1 saat 40 dk'lık uçuş için özel yemekler vs mesele bir yerden gitmekse gitmek işte o işe odaklan yemeğe ve diğer şeylere değil.
  3 ... bado
 • özgüvenle karıştırılan şeyler

  1.
  insanların genel olarak özgüvenle karıştırdığı şeyler,

  patavatsızlık
  şımarıklık
  ukalalık
  küstahlık

  diye devam eder bu liste. insanların düzgün bir şekilde terbiye edilmesi gerekir.
  7 ... bado
 • piliç çevirme

  6.
  https://www.facebook.com/...8/videos/443603519380651/

  sanırım böyle piliç çevirme hiçbir yerde yoktur
  1 ... bado
 • aynanın sözleri tersten tekrar etmesi

  3.
  aynanın sesi yansıtması duvardan farksızdır. uçmamak gerekli.
  1 ... bado
 • pitbull besleyen ve silahlı fotoğraf paylaşan tip

  11.
  apaçi denilen yavşak tiptir.
  1 ... bado
 • litrelik maden suyu

  1.
  Sırma'nın önderliğinde türkiye pazarında yer edinecek olan üründür. mesela benim gibi maden suyunu çok seven bir kişi için çok güzeldir. doya doya içilir.
  ... bado
 • kuğu gölü balesi

  3.
  ilk sahnelendiğinde hiç beğenilmemiş ve kaldırılmıştır. sonrasında Pyotr ilyiç Çaykovski tarafından dünya bale tarihinde bir ilk gerçekleştirilmiştir. Pyotr ilyiç Çaykovski tüm oyunu kapsayacak perdeler uzunlunluğunda koreografiye uygun besteler yapmıştır. o tarihe kadar oyunlar kısa şarkılar üzerinden oynanmıştır. ancak Çaykovski bunu tamamen değiştirmiştir. günümüzde de hala aynı sistem uygulanmaktadır. dans ve müzik bir bütün olarak düzenlenmiştir.
  2 ... bado
 • sürekli avrupayı öven ama gitmemiş tip

  1.
  bazı tipler vardır. ah avrupada şöyle ah avrupada böyle. gittin mi dersin dayımlar almanya'da yaşıyor der. ulan gittin mi ? ya işte amcamlarda orda la oğlum gittin mi ?
  yok gitmedim.
  o zaman ne yarak yarak konuşuyorsun. ben gittim yarısından fazlasını da gezdim öyle çokta abartılacak bir şey yok. aslında bir bok yok. ülkemizin gözünü seveyim.
  1 -1 ... bado
 • kitap yazmaya niyet etmek

  12.
  17 yaşın ya da ilk aşkın hayırlı olsun. zira her aşktan sonraya da 17yaşına basınca (hangisi önce gelirse) bir çok kişi bu fikre kapılır. bir diğeri için 20 yaşında ya da üniversite 2'de cafe açma hayali.
  2 ... bado
 • yeni şeyler getiriyorum